GPL 2018 – Wyniki I turnieju kobiet i mężczyzn

Komunikaty Wydziału Siatkówki Plażowej

W dniu 23.06.2018 roku na kompleksie boisk plażowych przy Hali Sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie został rozegrany Turniej im. Prof. Czesława Martyniaka o Puchar JM Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Turniej ten był jednocześnie I Turniejem z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny 2018 w siatkówce plażowej. Do gry przystąpiło 6 par kobiecych 16 par męskich. Wśród zawodniczek i zawodników nie brakowało tych, których znamy z
występów na parkietach II-ligowych.

W turnieju kobiet (grano do dwóch wygranych setów do 15 punktów) zwyciężył duet Dominika Miazga – Dominika Wawerska pokonując w finale parę Zuzanna Bielak – Patrycja Wawerska 2 : 0. Dla obu par było to znakomity sprawdzian przed półfinałami Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej, które rozegrane zostaną w nadchodzącym tygodniu w Łasku. W meczu o trzecie miejsce Konstancja Ligienza i Weronika Górzyńska pokonały parę Maryla Martyna – Daria Nowicka 2 : 1. W turnieju mężczyzn (rozgrywano jeden set do 21 punktów) w finale spotkały się pary: Rafał Gosik – Jakub Guz oraz Arkadiusz Orlik – Grzgorz Turbiarz. Zwyciężyli świdniczanie Gosik-Guz pokonując swoich rywali w stosunku 21 : 15. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż obydwie pary finalistów we wcześniejszej fazie turnieju znalazły pogromców. W meczu o trzecie miejsce Maciej Kołodziejczyk i Cezary Kostaniak pokonali Krzysztofa Gontarza i Kacpra Strzałkowskiego 21 : 18.

Turniej rozegrany został dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa Przyjaciół KUL i Urzędu Marszałkowskiego.