Zmarł Marian Gębala

Informacje

Z głębokim bólem i żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym zmarł Marian Gębala, były wiceprezes oraz honorowy członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie. Rodzinie oraz najbliższym składamy serdeczne wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 1.12.2016 r. o godz. 9 na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Lipowej 16 w Lublinie.

Marian Gębala był wybitną i zasłużoną osobowością środowiska siatkarskiego Lubelszczyzny. Przez blisko 60 lat swojej przygody z siatkówką odnosił sukcesy jako zawodnik, trener, sędzia i działacz. W latach sześćdziesiątych jako zawodnik reprezentował lubelską Lubliniankę w II lidze. Jako czynny zawodnik w latach sześćdziesiątych rozpoczął karierę trenerską w Sygnale Lublin, gdzie przez wiele lat prowadził sekcję piłki siatkowej kobiet. Był trenerem wielu wybitnych lubelskich zawodniczek.

W roku 1976 został sędzią szczebla centralnego PZPS. W niedługim czasie został wybrany Przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego OZPS (później WZPS), którą to funkcję pełnił nieprzerwanie przez 32 lata. Jako działacz pełnił funkcję Prezesa OZPS oraz przez wiele lat funkcję wiceprezesa OZPS i WZPS w Lublinie. Był również członkiem Zarządu PZPS. Odznaczony został srebrną i złotą Odznaką Honorową PZPS oraz medalem 80-lecia PZPS.

Zarząd WZPS w Lublinie