GPL 2016 w siatkówce plażowej: Komunikat końcowy I turnieju

Komunikaty Wydziału Siatkówki Plażowej

W sobotę dnia 2 lipca 2016 roku na czterech boiskach plażowych KUL został rozegrany I turniej siatkówki plażowej mężczyzn z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny 2016. Organizatorami turnieju byli Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego i Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. W turnieju wystartowało 26 par w tym pięć, które zdobyły punkty w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Poza zawodnikami z województwa lubelskiego uczestniczyły również pary z innych województw oraz jedna para z Ukrainy. Po ośmiu godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców turnieju, którymi okazali się: Maciej Kołodziejczyk i Krzysztof Pigłowski (tegoroczni finaliści Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej). W finale po bardzo emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonali parę Daniel Szaniawski i Dorian Poinc 2:1 w setach, a decydujący set wygrali do trzynastu. W meczu o trzecie miejsce para Jakub Guz i Marcin Kurek pokonała parę z Radomia- Krzysztof Michalski i Dominik Wanat. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa pary kadetów z UKS Tempo Chełm: Mikołaj Miszczuk i Mateusz Rzeźnik (będą reprezentować województwo lubelskie w tegorocznym półfinale mistrzostw polski kadetów).

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie oraz wysoki poziom uczestników planowane jest rozegranie jeszcze jednego turnieju w dniu 27.08.2016 r. również na obiektach sportowych KUL.